Exmutter

Apple iPad Air 2, iPad Mini 3, yeni iMac ve Mac Mini'lerini tanıttı

Apple iPad Air 2, iPad Mini 3, yeni iMac ve Mac Mini'lerini tanıttı

img

Apple, Cupertino üssünde gerçekleştirdiği dev etkinlikte dört yeni oyuncağını birden dünyayla paylaştı: iPad Air 2, iPad Mini 3, yeni iMac ve Mac Mini'ler... İşte cihazların özellikleri, fiyatları ve satışa sunulacağı tarihler.

Apple'ın dev etkinliği Cupertino'daki Apple üssünde yapıldı. Apple, iPad Air 2, iPad Mini 3, yeni iMac ve Mac Mini'lerini tanıttı. Apple'ın CEO'su Tim Cook, iPad Air 2'yi bizzat kendisi tanıttı. 6.1 mm inceliğinde bir tasarıma sahip olan iPad Air 2, Apple'ın geliştirdiği en ince tablet.

APPLE YENİ iMAC'İNİ DE TANITTI
Sadece 5 mm inceliğinde olan Apple'ın yeni retina ekranlı iMac'i 27 inç genişliğinde bir ekrana sahip. AMD Radeon R9 M290X grafik işlemci kullanan iMac'ler 2 bin 499 dolarlık fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

YENİ iMAC'LERİN FİYATLARI
21.5 inç'lik iMac 1099 dolardan, 27 inç'lik iMac 1799 dolardan, Retina 5K çözünürlüklü ekrana sahip 27 inç'lik iMac ise 2499 dolardan tüketicilerle buluşacak.

Türkiye saati ile 20:00'de başlayan etkinlikte sahneye ilk Apple CEO'su Tim Cook çıktı. Tim Cook, iPhone 6'nın başarısından bahsetti. Çok yakında yeni iPhone'ların 32 farklı ülkede daha satışa sunulacağını belirten Cook, bugün itibariyle Çin'de telefonların satışına başlanacağını ve daha cihazlar satışa sunulmadan ön sipariş rekoru kırdığını belirtti. iPhone 6 etkinliğinde tanıtılan Apple Pay ödeme sistemi 500 farklı banka tarafından desteklenecek. Cook, 20 Ekim itibariyle Apple Pay'in ABD'de faaliyete geçtiğini ifade etti. Cook, iPhone 6'ların ardından kullanıcılara sunulan iOS 8'in kullanıcıların hızla benimsediğini belirterek, Apple cihazlarının yüzde 48'inde iOS 8 yüklü olduğunu söyledi. Tim Cook'un ardından sahneye çıkan Joanna Stern, Android'e göndermelerde bulundu. Stern, 4.4 Kitkat'ın sadece %25'lik kesimde yüklü olduğunu, iOS 8'in ilk günden rekorlar kırdığını söyledi.


OS X Yosemite ile gelen Safari'nin Chrome'a ve Firefox'a oranla 6,6 kat daha hızlı çalıştığı iddia edildi.

Sayfa Yükleniyor

Konu ve Kullanıcı Şikayet